لیست قیمت میز کارمندی ، میز اداری، میز های معاونت و اداری

بررسی تاثیر روانی رنگ و رنگ کاري بر دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری


بررسی تاثیر روانی رنگ و رنگ کاري بر دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری

 هادی غلامیان

دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده‌ی منابع طبیعی، دانشگاه تهران 

 

در این تحقیق به بررسی تاثیر روانی رنگ و رنگ کاري بر دکوراسیون داخلی پرداخته شده است. رنگ تاثیر فیزیکی و روحی خاصی را بر روي افراد میگذارد و افراد واکنش هاي متفاوتی نسبت به رنگ هاي مختلف از خود نشان می دهند، عکس العمل افراد به فاکتورهاي متعددي نظیر فرهنگ، جنسیت، سن، موقعیت احساسی و ذهنی، به تجربه هاي خاص فردي بستگی دارد. البته نوع و شدت این واکنش ها نیز منحصر بفرد است . رنگ ها داراي نیروي خاصی هستند و هر یک از طیف ها یک احساس عمیق را در محیط القا می کنند. رنگ ها عمیقا بر حالات، روحیه، رفتار و روابط عمومی و اجتماعی تاثیر میگذارند و سبب میشوند شما شدیدا احساس اعتماد به نفس و یا احساس نشاط  و سرزندگی کنید و همچنین این امکان وجود دارد که احساس کسلی و بی حوصلگی را به شما القا کنند. رنگی که براي دکوارسیون اتاق هاي منزل خود انتخاب و استفاده میکنید نیز عمیقا در حالات روحی و روانی حاکم در منزل شما موثر است. بنابراین به نقش و تاثیر انواع رنگها در محیط بایستی توجه داشت تا انتخابی صحیح و مفید داشته باشید و بتوانید از محیط پیرامون خود لذت ببرید. در رنگ کاري فضاي داخلی بسته به محیط بایستی فاکتور هاي متفاوتی را در نظر گرفت :

 • - سن کاربر؛

 • - نوع فعالیت؛

 • - رنگهاي طبیعی موجود در محیط؛

 • - شکل و حالت آیرودینامیکی محیط.

 رنگ یکی از جالب ترین جنبه هاي دکوراسیون است. طراحان دکوراسیون و محیط های اداری امروزه بیش از هر چیز به سلیقه و روحیات ساکنین خانه توجه میکنند. هر یک از ما احتمالاً ایده هایی درباره رنگ هاي مورد علاقه خود داریم و انتخاب و سلیقه ما اغلب بهترین راهنما براي انتخاب مجموعه رنگی مناسب براي محل زندگی و منزلمان است .

امروزه ثابت شده است رنگ ها براحتی روي سیستم عصبی، قدرت بینایی، سیستم گوارش، حالات روحی روانی افراد و اخلاق فردي آنها تاثیر میگذارند، بنابراین براي استفاده مفید از رنگ لازم است اثر روانشناختی آن را که میتواند در انتخاب دکوراسیون، لباس، محیط و... وارد عمل شود، درك کنیم. گاه به کارگیري رنگ هاي نامناسب ، تاثیرات منفی بر مذاهب، فرهنگها، خلق و خوي افراد و راندمان کاري گذاشته که در دراز مدت تاثیرات مخرب آن آشکارا به چشم میخورد.  طراحی داخلی و ساختمانی شامل کاربردي از بسیاري از عناصر بهم پیوسته از قبیل ، فضا ، شکل ، ساختار ، نور ، بافت می شود و یکی از تصمیمات مهم در مورد دکوراسیون داخلی رنگ و رنگ کاري میباشد. رنگ جزء مهمی در ایجاد سطح کیفی داخل ساختمان است، می بایست قبل از هرچیز طرح کلی رنگ را در روند طراحی مورد بررسی قرار داد. بهترین رویکرد نسبت به انتخاب رنگ این است که آن را جزء مهمی در طراحی در نظر بگیرم به جاي آنکه آن را به شکلی سطحی و پیش پا افتاده بعد از اتمام کار مورد توجه قرار دهیم . طراحی موثر رنگ ها هیچ هزینه اضافی در ساخت و نوسازي داخل ساختمان تحمیل نمیکند. فقط کافی است که آن را از جلوتر در دستور کار قرار دهیم. بهترین کار این است که رنگ هاي وسایل و دیوارها را به منظره جزئی در اهداف کلی طراحی در نظر بگیریم . آیا محیط باید آرام بخش یا شاد یا هیجان انگیز باشد ؟ آیا سطح داخلی باید یک پیش زمینه خنثی را براي اساس منزل داشته باشد و یا خود به تنهایی تند و چشمگیر به نظر برسد ؟ موفقترین طراحی هاي داخلی رنگها در مقابل اهداف کلی طراحی بسیار تاثیر پذیرند. اولین گام تعیین اهداف طراحی است . سپس مشخص کنید که آیا رنگ می تواند در پدید آوردن حالتی به کار رود یا به عنوان راه حلی براي مشکلات مربوط به طراحی داخلی عمل کند. رنگ، ابزار مناسبی براي جلب توجه به سوي جنبه هاي مطلوب و یا استتار جنبه هاي نامطلوب محیط است . برخی از وظایف مهمی که بر عهده رنگ است شامل موارد زیر است

 ( ماهنامه طراحی داخلی):

 • - برانگیختن احساسات و ایجاد حال و هواي خاص در محیط.

 • - متمرکز و یا منحرف کردن توجه.

 • - تنظیم مقیاس فضا براي این که کوچکتر و یا بزرگتر به نظر برسد.

 • - تقسیم و تعیین فضا.

 • - وحدت و یا یکپارچگی فضا.

   آشنایی با تأثیر رنگ در چیدمان

 همه ما بارها و بارها اهمیت رنگ ها را در زندگی حس کرده ایم. این عنصر اساسی در چیدمان منزل نیز نقش تأثیرگذاري دارد. بنابراین، با بهره مندي از آن می توانیم خانه اي شاد، دل انگیز و امن داشته باشیم . به همین دلیل لازم است زبان و معناي رنگها را بدانیم تا بدرستی از آنها استفاده کنیم.

تناسب با فضاي خانه از الگوهاي هماهنگ زیر در چیدمان منزل می توان استفاده کرد :

 

 • الگوي تک رنگ: در این الگو می توان از یک رنگ براي چیدمان محیط بهره برد.

 • شیوه کنتراست : در این روشبا استفاده از دو رنگ متضاد نظیر آبی و نارنجی می توان فضایی دلخواه ایجاد کرد.

 • الگوي مشابه : در این روش اگر رنگ زرد را انتخاب می کنید، می توانید براي تکمیل از رنگ هاي نارنجی بهره بگیرید.

 • استفاده از رنگ هاي گوناگون : این شیوه گرچه الگویی رایج است، اما باید توجه داشت در این روش، هماهنگی رنگ ها دقیق صورت بگیرد تا از نظر زیباشناسی چشم نواز باشد.

   

اثرات روانی رنگ هاي مختلف در دکوراسیون

 

رنگ زرد:

ویژگی :درخشندگی, حس خوش بینی و دل گرمی. رنگ زرد باعث بهبود فعالیت هاي ذهنی و بیشتر شدن اشتها نیز می شود.

کاربرد:  در آشپزخانه, اتاق کارو اتاق نشیمن هم چنین به ندرت و بصورت خیلی ناچیز در اتاق خواب بزرگسال می توان از رنگ زرد استفاده کرد اما استفاده از این رنگ در اتاق نوزادان توصیه نمی شود.

 

رنگ نارنجی:

ویژگی : رنگی است بسیار گرم, محرك و شادي آور که گرمابخش محیط می باشد.

 کاربرد:  در ورودي و راهروها, اتاق غذاخوري و اتاق نشیمن. رنگ نارنجی رنگی محرك است بنابراین می توان از آن به مقدار کم و بصورت ملایم در اتاق خواب و اتاق کار نیز استقاده نمود.

 

رنگ قرمز:

ویژگی  : قرمز رنگ عشق ,تحرك و انرژي است .قرمز ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث نشاط و سرزندگی می شود.

 کابرد  : در اتاق غذاخوري ,آشپزخانه , راهروها و اتاق بازي کودکان . از آنجا که قرمز میزان ضربان قلب را افزایش می دهد توصیه می شود از این رنگ بصورت محتاطانه در اتاق خواب و اتاق کار استفاده شود.

 

رنگ صورتی:

ویژگی : رنگ آرامش ,احساس قوت قلب و لطلفت است .صورتی رنگی است که احساس آرامش و تکامل را القا می کند.

 کاربرد : در اتاق خواب , اتاق کودك , اتاق نشیمن ,سرویس هاي بهداشتی و هال . صورتی تا حدودي باعث کم شدن اشتها میگردد بنابراین استفاده از آن در آشپزخانه و اتاق نشیمن توصیه نمی شود.

 

رنگ بنفش تیره:

ویژگی : رنگی الهام بخش و موقر است حس هدف مندي و انگیزه را در فرد القا می کند.

 کاربرد : در اتاق خواب و اتاق نشیمن . هم چنین از طیف ملایم آن مثلا بنفش یاسی نیز براي اتاق نشیمن ,اتاق خواب و سرویس هاي بهداشتی مناسب می باشد.

 

رنگ آبی:

ویژگی : رنگ آرامش,  التیام و رهاییست .آبی یک محبوبیت جهانی دارد که همواره در همه جا سمبل رفع تنش و خستگی است و باعث ارتقاي روابط می گردد.

 کاربرد : در اتاق کار و اتاق مطالعه, سرویس بهداشتی , اتاق نشیمن و اتاق خواب . آبی رنگ آرامش است بنابراین از آن بصورت هوشمندانه و بسیار کم در هال و آشپزخانه و جاهایی که در آن فعالیت هایی صورت میگیرد استفاده کنید.

 

رنگ سبز:

ویژگی : رنگ سبز رنگ آرامش و نشاط است هم چنین سبز رنگ هماهنگی و عدالت است.

 کاربرد:  این رنگ در اکثر فضاها قابل استفاده است و چون رنگ هماهنگی است می توان آن را با رنگ هاي دیگر ترکیب کرد.

 

رنگ قهوه اي:

ویژگی : رنگ راحتی و رنگ طبیعت است.  با اینکه رنگ قهوه اي جزء رنگ هاي اصلی چرخه رنگ نیست اما داراي قدرت فوق العاده اي می باشد.

 کاربرد : در بسیاري از اتاق ها مخصوصا در اثاثیه و مبلمان.

 

رنگ و محیط کاربر

 دکوراسیون اتاق خواب

 از آنجا که اتاق خواب خصوصی ترین فضا در هر خانه است، در طراحی دکوراسیون و انتخاب رنگ آن باید پیش از هر چیز سلیقه و نیازهاي شخصی صاحب آن را در نظر گرفت، با این وجود نباید از اصول طراحی رنگ در دکوراسیون و تاثیرات ناخودآگاهی که هر یک از رنگ ها بر روي روح و روان ما به جا میگذارد، غافل شد. ضمن مدنظر داشتن سلیقه ي صاحب اتاق خواب باید کاربرد یک اتاق خواب را نیز در نظر داشت . یک اتاق خواب باید همواره فضایی آرامش بخش و راحت باشد که مکانی مناسب براي خواب و استراحت را فراهم آورد . هنگام طراحی رنگ یک اتاق خواب بهتر است از انتخاب رنگهاي درخشان پرهیز کنیم. چرا که ممکن است هنگام استراحت این رنگها آزاردهنده به نظر برسند؛ اما چنانچه رنگهاي زنده را بیشتر می پسندید، سایه هاي مختلف رنگ آجري در کنار کرم هاي غنی و سیاه میتواند انتخابی مناسب باشد.

 اگر به دنبال اتاق خوابی با فضاي گرم سنتی و اندکی تجملی هستید، استفاده از رنگ هاي به کار رفته در صنایع دستی شرقی راه حلی مناسب براي دستیابی به چنین فضایی است .  

رنگ هاي گرمی چون طلایی، نارنجی ها، قرمزهاي پرمایه و آجري هاي به کار رفته در طرحهاي سنتی شرقی عاملی مهم در ایجاد نمایی باشکوه و گرم در یک دکوراسیون هستند.

علاوه بر به کارگیري این رنگ ها در فضاي اتاق استفاده از پارچه هاي ابریشمی و کتان  طرح دار، تابلوها و مجسمه هاي زینتی شرقی، پارچه هاي سوزن دوزي و قلمکار جذابیت این دکوراسیون را دوچندان می کند. براي نیل به موفقیت در ترکیب سطوح طرح دار گوناگون در چنین دکوراسیونی لازم است سطوحی ساده و روشن به منظور استراحت چشم در فضاي اتاق در نظر گرفته شوند که رنگ ساده و روشن روي دیوارهاي اتاق می تواند این نقش را به خوبی ایفا کند . همچنین آویزها در قسمت بالا و پشت تخت فضایی رمانتیک و خاص به اتاق می بخشد و میتواند تخت خواب را بیش از پیش به کانون توجه در اتاق تبدیل کند. در مقابل دکوراسیون هاي سنتی دکوراسیون هاي تک رنگ قرار گرفته اند که با به کارگیري تنالیته هاي مختلف یک رنگ فضایی آرام و یکنواخت را پدید می آورند. رنگهاي روشن نماي آفتابی و پرنشاط و در همان حال ساده و آرامش بخش را در برابر دیدگان بیننده قرار می دهند. ترکیب رنگهاي زرد و سبز از آنجا که سبز یکی از رنگهاي مشتق شده از زرد است، در فضاي اتاق خواب بسیار موفق و مناسب خواهد بود .اما باید به خاطر داشته باشیم که غالب شدن رنگ سبز بر زرد در یک اتاق نشیمن بر جذابیت و زندگی در آن می افزاید، اما در یک اتاق خواب اختصاصی قسمت اعظم فضا به رنگ زرد سادگی و آرامشی که لازمه یک اتاق خواب است به آن می بخشد؛ حال آن که غالب شدن رنگ سبز در اتاق خواب بیش از میزان لازم به فضا شور و انرژي میبخشد.

 دکوراسیون اتاق کودکان

 رنگى که براى دکوراسیون اتاق کودك در نظر مى گیریم باید با مقطع سنى که کودك شما در آن قرار دارد متناسب باشد . در طول سال اول زندگى رنگ هاى ملایم براى اتاق کودکان بهترین انتخاب هستند، چرا که نوزاد به نور و سایه بیشتر توجه نشان مى دهد تا تفاوت رنگ ها. از این رو اتاق خواب نوزادان باید با رنگ هاى روشنى مانند سفید و کرم و یا رنگ هاى زرد، صورتى، آبى یا سبز روشن، رنگ آمیزى شود. هرچه کودك بزرگتر مى شود با به کارگیرى رنگهاى شاد و درخشان در اتاق میتوان فضایى جذاب و سرشار از انرژى و تحرك براى او فراهم آورد. اگرچه استفاده از رنگهاى روشن و طرحهاى شاد که مورد پسند کودکان بوده و موجبات تحریک خلاقیت آنها را فراهم مى آورند در اتاق کودکان توصیه مى شود، اما همواره باید دقت کرد که دکوراسیون اتاق کودکان در عین بشاشیت و شادى، بیش از اندازه شلوغ نباشد تا موجب بى قرارى و سلب آرامش کودك نشود.

از آنجا که در انتخاب دکوراسیون اتاق کودکان رعایت اصول ایمنى در درجه اول اهمیت قرار دارد براى رنگ آمیزى این اتاق ها باید همواره از رنگ هایى استفاده کرد که در ساخت آنها سرب به کار نرفته باشد. پس از اطمینان از بى زیان بودن نوع رنگ مصرفى، نوبت به انتخاب یک زمینه رنگى براى اتاق کودك مى رسد. براى طراحى رنگى دکوراسیون اتاق کودکان دو راه وجود دارد: استفاده از رنگ هاى شاد و درخشان و دیگرى ایجاد فضایى مملو از رنگ هاى ملایم و رؤیایى که اسباب بازى هاى رنگارنگ کودك در آن نقش آکسان هاى رنگى را ایفا مى کنند. هنگام طراحى رنگ در دکوراسیون اتاق کودك باید به خاطر داشت که اغلب کودکان مجموعه اى از اسباب بازى هاى رنگارنگ را در فضاى اتاق خود جاى خواهند داد که بى شک نماى اتاق را تحت تأثیر قرار مى دهند.

گاهى اوقات انتخاب رنگ و دکوراسیون اتاق کودك با توجه به جنسیت او انجام مى شود. بسیارى از والدین رنگ هاى گرم و ملایمى مانند صورتى و بنفش یاسى را براى دختران و رنگ هاى آبى و سبز را براى فرزند پسرشان مى پسندند . همچنین در میان کودکان بزرگتر که قادر به اعمال سلیقه خود در انتخاب رنگ و دکوراسیون اتاقشان هستند بسیارى از دختران فضایى رؤیایى و دخترانه و بسیارى از پسران رنگ هاى پرسایه و شاد با کنتراست بیشتر را مى پسندند. دختران دکوراسیونى مملو از رنگ هاى صورتى، سفید و بنفش، تور، روبان و حریر و فضایى فانتزى و رویاگونه را ترجیح مى دهند. از این رو توجه به جزئیات ریز و کوچک در اتاق دختران اهمیت بیشترى مى یابد. در دکوراسیون اتاق دختران هارمونى و هماهنگى بیشتر و در اتاق پسران رنگهاى متضاد و کنتراست بیشتر ترجیح داده مى شود. اما در دنیاى امروز طراحى دکوراسیون اتاق کودکان بر پایه جنسیت آنها چندان توصیه نمى شود و حتى بسیارى از والدین رنگ هایى چون پرده هاى گوناگون زرد )از لیمویى و کرم تا زرد پرتقالى و نارنجى) را که علاوه بر روشنایى و نشاط کافى براى اتاق کودك به جنسیت خاصى نیز منتسب نیست ترجیح مى دهند. در هر حال باید از محدود کردن انتخاب کودکان در رنگ دکوراسیون اتاقشان پرهیز کرد و به خاطر داشت که الزاماً نباید اتاق دختران صورتى و اتاق پسران آبى باشد.

 اصول دکوراسیون حمام

حمام یکی از مهم ترین عناصر معماري هر خانه اي است . در گذشته حمام نه فقط محلی براي استحمام ، بلکه جایی براي انبار کردن لوازم و وسایل کهنه بود . این روزها دیگر حمام محل آرایش و پیرایش جسم و روح تلقی می شود. حتی گاهی استراحت فردي از همین نقطه شروع میشود. بعضی از حمام هاي امروزي کاربري هاي تجملی و رفاهی زیادي نیز دارند : استخرهاي کوچک ، سونا و جکوزي براي تفریح و سلامت اعضاي خانواده در این فضا قرار داده می شود. بعضی دیگر از حمام هاي امروزي که در آپارتمان هاي کوچک وجود دارند ، از ابعاد کوچک تري برخوردارند . کاربري این دسته از حمام ها براي رفع خستگی روزانه و سلامت و پاکیزگی جسم هستند . مهم نیست که ابعاد حمام شما بزرگ یا کوچک است بلکه مهم این است که از این فضا بهترین استفاده را براي آرامش جسم و روح خود به عمل آورید .

 عناصر رنگی مهمی که در خلق یک حمام زیبا و بی نقص وجود دارد عبارت است از : رنگ کفپوش ، رنگ پوشش دیوارها ، کابینت هایی براي قرار دادن حوله و دیگر لوازم جانبی ، انواع بافت ها و رنگ ها. با انتخابی صحیح از تمامی این مجموعه به فضاي دلخواه که آرامش شما را برقرار کند دست می یابید.

براي ایجاد حالت روانی مناسب و آرامش حقیقی دکوراسیون داخل حمام متفاوت بوده و به عنوان مثال بایستی به رنگ سرامیک ها و دیوارهاي حمام توجه کنید، بدین صورت که کف حمام را با کاشی سرامیک و سنگ روشنی پوشش دهید این سنگ می تواند سفید، طوسی روشن، کرم یا گل بهی باشد .سپس میتوانید جهت بهداشت بیشتر دیوارهاي حمام را نیز تا نیمه با کاشی یا سرامیک بپوشانید و مابقی آن را تا سقف رنگ پلاستیک قابل شستشو بزنید . البته بهتر است به خاطر بخار آب موجود در حمام از کاغذ دیواري استفاده نکنید. در مرحله بعدي کافی است یک دستشویی ساده با رنگ روشن ترجیحا سفید انتخاب نموده و در قسمت بالاي آن یک آینه ساده نصب کنید و سپس جلوي آیینه یک تکه شیشه مستطیل شکل جهت قراردادن مسواك خمیر دندان و سایر وسایل قرار دهید با یک نورپردازي اصولی می توانید هم به زیبایی محیط کمک کنید و هم نور بیشتر و بهتري براي زمان اصلاح خود در آیینه ایجاد کنید بدین منظور تنها کافی است دو عدد لامپ مهتابی با نور گرم که امروزه به نام آفتابی آنها را می شناسند در دو طرف آیینه نصب نمایید . حال کافی است با یک پادري یا موکت مناسب جلوي وان و یا مقابل روشویی را پوشش دهید و یک سبد چوبی حصیري و یا کنفی را به دلخواه براي لباسهاي کثیف انتخاب کنید توجه داشته باشید که بهتر است این سبد در دار باشد تا هم بوي جوراب ها و سایر لباس هاي چرك، فضاي حمام را بدبو نسازد و هم منظره زشتی ایجاد نکند. حوله هاي خود را ترجیحا از رنگ هاي روشن و هماهنگ انتخاب ننمایید چرا که حوله هاي رنگ و وارنگ هارمونی رنگ حمام شما را بر هم خواهد زد. شما می توانید حوله ها را در جایی به دیوار آویزان کنید و یا در قفسه اي تا کرده و بچینید در پایان می توانید با قراردادن چند شمع تزئینی و خوشبو محیط حمام خانه خود را هر چه بیشتر رویایی و شاعرانه سازید.

 

 اثرات روانی رنگ ها در محیط کار

 تحقیقات کم و پراکنده اي پیرامون اثرات رنگ بر افزایش کارایی در سازمان و نیز مخاطبان سازمان انجام گرفته اما هیچ یک از این تحقیقات به صورت تخصصی به این موضوع نپرداخته است و همچنان این موضوع در مهجوریت به سر میبرد. شاید دلیل اصلی آن تنوع حوزه هاي فرهنگی و مدیریتی در سازمان ها باشد که در کنار توجه به ابعاد روانشناختی فردي ابراز نظر مطلق و علمی را دشوار میکند.

 نقش رنگ در آراستگی و ایمنی محیط کار و زندگی

 مشاهده رنگ یک واقعیت روانشناسی میباشد که از واقعیت شیمیایی رنگ متمایز است، یعنی مساله رویت رنگ با ساختمان بنیادي رنگ تفاوت دارد. همان گونه که ارتعاشات صوتی می تواند از راه گوش خوشایند و لذت بخش و قابل درك باشند، رنگ نیز پدیده اي است که از راه چشم اثرات مفید یا مضري می تواند در مغز انسان داشته باشد و لذا مساله رنگ از بسیاري جهات بررسی می گردد به نحوي که :

 

1-    هنرمند به اثرات رنگ از نظر زیباشناسی توجه دارد و نفوذ معنوي رنگ و خلاقیت آن را بررسی می نماید.

2-    روان شناس علاقه مند به شناسایی قدرت اثر تشعشعات رنگی روي مغز و روح آدمی است.

3-    فیزیولوژیست اثرات نور و رنگ را بر روي اعضا مختلف بدن مطالعه می نماید و مساله دیدن یکی از مسائل مورد مطالعه فیزیولوژیکی می باشد.

4-    شیمیست بر روي ساختمان ملکولی رنگ ها و رنگدانه ها و ذرات جسم سنگین و تهیه رنگ از مواد اولیه و غیره بررسی می نماید.

5-    و بالاخره فیزیکدان نوع انرژي، نوسانات، اختلاط انوار رنگی طیف، تجزیه نور، فرکانس و طول موج اشعه هاي رنگی و رده بندي رنگ ها و اندازه گیري آنها را مورد بحث قرار میدهد.

6-    در صنایع نیز رنگ به عنوان عامل کمکی در تامین ایمنی، وسایل ارتباطی، تزیین، رمز و نشانه، حفاظت و نظایر این ها و براي مقصود معین به کار گرفته میشود.

 از این تأثیر امروزه در ساختمان منازل مسکونی و دفتر کار استفاده می شود و براي انتخاب در کارگاه ها و ماشین ها به کار میرود زیرا انتخاب رنگ مناسب باعث ازدیاد قدرت کارگران و افزایش حجم تولید می گردد، به طوري که یک کارخانه جوراب سازي در آلمان توانست با استفاده از این مسئله تولید خود را 20درصد افزایش بخشد.

 

فنگ شویی رنگ هاي دکوراسیون خارجی ساختمان

 ( فنگ شویی یعنی هنر ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی های پیرامون ما به امید دیدن تاثیرات سودمند در زندگی.)

 دکوراسیون خارجی خانه و رنگ هاي استفاده شده در آن نقش بسیار مهمی در تاثیرات روحی و روانی افرادي که وارد خانه می شوند دارد و می تواند سبب شود که انرژي هاي منفی و سمی در دکوراسیون خارجی جریان یابد و یا به کلی حذف شود. اینکه انرژي مثبت آرام حرکت کند یا حرکتی سریع داشته باشد (که هر دو حالت نامناسب است) بستگی به نوع دکوراسیون و رنگ هاي استفاده شده در دکوراسیون دارد. نوع انرژي اي که در فضاي خارجی خانه شما به جریان می افتد تاثیر زیادي در نوع روابط همسایگان با هم و هم چنین احساس مهمانان شما و ذهنیت آن ها در مورد دکوراسیون داخلی خانه شما خواهد داشت.

 رنگ درمانی

 نفوذ رنگها و اثرگذاري آنها را در بدن انسان به طرق گوناگون ثابت کرده اند. پژوهش هاي متعدد درباره علل ترجیح رنگی بر رنگی دیگر، آثار رنگ ها بر ذهن آدمی، بر رفتار آدمی، بر حس تعادل فکري و جسمی، در تولید شادمانی یا افسردگی، در تولید آرامش یا بی قراري و چندي موارد دیگر سالها در جریان بوده اند و آثار رنگها را در زندگی انسان نشان داده اند. پژوهشهاي جدیدتر سالهاي اخیر نیز گزارش داده اند که استفاده دقیق از رنگ هایی خاص میتواند آثار مفید در سلامتی و تعادل فکر، در آرامش جسمی و روانی، در بازیابی سریعتر تندرستی در دوران نقاهت و در تحریک یا تشویق مثبت کودکان کم هوش داشته باشد . رنگ هاي خاص بی تردید آثار اقتصادي (فروش تولیدات، خدمات)، آثار اجتماعی (کسب اعتماد و احساس رضایت، یا تحریک و تشویق توده ها ي مردم و بسیاري موارد دیگر) ، آثار جنسی ) تحریک یا جذب جنس مخالف) ، آثار روانی )خوشحالی یا افسردگی(، آثار تعلیمی و تربیتی )به ویژه براي کودکان ( و چندي دیگر دارند.

  نتیجه گیری

 اصولا هیچ رنگی براي هیچ سنی ممنوع نیست . این خود ما هستیم که با طرح قوانین بسته یا نسبتا بسته همه چیز را در محدودهاي معین متوقف میکنیم. رنگ لباس از نظر علمی زمانی نامناسب است که در آن یک ترکیب بندي مناسب براي ایجاد یک هارمونی موفق به کار نرفته باشد . رنگها در لباس باید داراي یک ترکیب بندي هنرمندانه و علمی باشد تا چشم نوازش شود و احساس درونی انسان نفسی تازه کند. در جامعه ما که افسردگی با ضرایب گوناگون، درصد قابل توجهی از جوانان و مردم را در برگرفته که کسالت ها و خستگی هاي درازمدت از مهمترین نتایج آن است، پیشنهاد می شود براي بهبود این وضعیت از دکوراسیونی با رنگ هاي پر نشاط استفاده شود، چرا که انرژي رنگ در افراد تاثیر خواهد داشت . پس بهتر است ابتدا سلیقه هایمان را کمی تغییر دهیم و در استفاده از رنگ هاي دکوراسیون مقداري تجدید نظر کنیم.

 

لیست قیمت انواع پارتیشن اداری

 

پارتیشن اداری ، پارتیشن ، پارتیشن تک جداره ، پارتیشن لوکس ، پارتیشن ارزان ، پارتیشن بندی ادارات ، پارتیشن تک چداره ، پارتیشن تمام ام دی اف ، پارتیشن تمام چوب ، پارتیشن آلومینیومی ، پارتیشن پرده دار ، پارتیشن ، پارتیشن با پرده کرکره ، پارتیشن با کلاس ، پارتیشن لوکس ، پارتیشن اروپایی

 

لیست قیمت میز کارمندی ، میز اداری، میز های معاونت و اداری

https://n.nu/?referrer=svensksupport.n.nu

برنامه سالانه و تقویم اجرایی تدبیر و تعالی مقطع ابتدایی و متوسطه دانلود مقاله

لیست فایل های دانلودی

برای مشاهده لیست فایل ها و دانلود آنها روی این دکمه کلیک کنید

چه فایل هایی در سایت درسی یار موجود میباشند؟

سایت ما با نام درسی یار که بصورت تخصصی در حوزه طرح درس روزانه , درس پژوهی , پاورپوینت آماده , تکالیف مهارتی , آزمونهای ضمن خدمت و ارائه منابع آزمون و نمونه سوالات ضمن خدمت فعالیت میکند زیر مجموعه سایت بزرگتری بنام بانک فایل معلمان میباشد که تقریبا سعی کرده است تا همه نیازهای معلمان و دانش آموزان مقاطع اول ابتدایی تا پایان متوسطه و دبیرستان و هنرستان را پوشش دهد . از همین رو گستره موضوعی متانوعی از فایل ها را میتوانید در سایت ما پیدا کنید که به شرح زیر میباشند.

مقطع ابتدایی

متوسطه اول

متوسطه دوم

طرح جابربن حیان

طرح جابر اول ابتدایی

طرح جابر دوم ابتدایی

طرح جابر سوم ابتدایی

طرح جابر چهارم ابتدایی

طرح جابر ابن حیان پنجم ابتدایی

طرح جابر ششم ابتدایی

طرح کرامت

برنامه سالانه طرح تدبیر

برنامه سالانه طرح تعالی

گزارش تخصصی معلمان

ارزشیابی کیفی توصیفی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

روایت پژوهی

شهید پژوهی

پاسخ به پرسش مهر رئیس جمهور

پیک آدینه

پیک و تکلیف نوروزی

تجارب برتر تربیتی

تجربیات سنجش و ارزشیابی

سناریو و الگوی تدریس

طراحی آموزشی

ابتکارات فردی و حرفه ای

تحلیل محتوای کتب درسی

معماری نوین تدریس

لیست فایل های دانلودی

برای مشاهده لیست فایل ها و دانلود آنها روی این دکمه کلیک کنید

Facebook

My Newsletter

 

زمانبندی آزمون ها و انتشار مطالب

دانلود پروژه دانشجویی آماده

سوالات استخدام آموزگار ابتدایی

سوالات استخدام آموزش و پرورش

بسته طلایی سوالات آیین نامه

پروپوزال ســـرا

سایت تخصصی رشته مدیریت

سایت رشته حسابداری

سایت عمران و معماری

آفتاب مهر

مدیریت علمی

مقالات ترجمه شده

دانلود مقاله دانشجویی

طرح توجیهی کسب و کار

 
This website was built using N.nu - try it yourself for free.(info & kontakt)